Pińczów

Wczoraj, w trybie pilnym, burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak zwołał spotkanie koordynacyjne dotyczące działań związanych z pomocą dla uchodźców z Ukrainy.

Podczas spotkania omówiono aktualny stan przygotowań gminy w związku z sytuacją na Ukrainie. Rozmawiano także o sposobach pomocy dla uchodźców zza naszej wschodniej granicy.

– Wielu mieszkańców naszej gminy zgłasza chęć pomocy – rzeczowej, prawnej, lekarskiej, a także mieszkaniowej. Bardzo dziękujemy za te głosy. Wielkie podziękowania należą się także osobom ze Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie oraz wolontariuszom „Gestów Regesty” z firmy Regesta, którzy już pomagają uchodźcom i prowadzą zbiórki – podkreśla Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa. I dodaje: – Uruchomiliśmy telefony komórkowe na które prosimy dzwonić. W poniedziałek, 28 lutego rozpoczynamy zbiórkę żywności i wszelkich potrzebnych rzeczy, których wykaz znajdziecie Państwo na przygotowanych ulotkach. Przetłumaczyliśmy te informacje na język ukraiński i prosimy o rozpowszechnianie ich.

Wszystkie szczegóły dotyczące zbiórki i pomocy dla uchodźców, którzy już przyjechali do Pińczowa i przyjadą w najbliższych dniach dostępne są TUTAJ

Ponadto na sobotniej naradzie podjęto decyzję o utworzeniu skarbonki Gminy Pińczów na stronie siepomaga.pl w ramach ogólnopolskiej akcji zbierania funduszy z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie. Nasz cel to 40 tysięcy złotych lub więcej. Samorząd gminy Pińczów, na czele z Panem Burmistrzem zachęca wszystkich, którzy chcą pomóc finansowo do wpłat TUTAJ

W sobotnim spotkaniu uczestniczyli: Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, Beata Kita (zdalnie) wiceburmistrz Pińczowa, Marcin Kozłowski, sekretarz gminy, Michał Ryk, naczelnik Wydziału Organizacyjnego w Urzędzie Miejskim, Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, Andrzej Piekoszewski, dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie, Mirosław Madej, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pińczowie, Joanna Dominek, wicedyrektor Zespołu Szkół Numer 1 w Pińczowie.

IMG 20220226 WA0004

pinczow.com.pl