Czarne chmury nad Nidą Pińczów [wideo]

Lokalnie

W niedzielnym meczu po sromotnej porażce z wiceliderem tabeli – Starem Starachowice 1:6 stało się to, co każdy przewidywał na koniec jesieni ub. roku, ale też po cicho nie dopuszczał do myśli, licząc na jeszcze jeden łut szczęścia w kolejnym utrzymaniu się Nidy Pińczów na arenach IV ligi Świętokrzyskiej!

Zespół z Pińczowa żegna się z Hummel IV Ligą Świętokrzyską “pracując” na to całym bardzo słabym sezonem 2021/22 w swoim wykonaniu.

W Pińczowie o tradycjach spotkań klubu sportowego Nida z drużynami II i III ligowymi, mamy od niepamiętnych czasów degradację klubu do jednej z najniższych lig w piłce nożnej na szczeblu rozgrywek wojewódzkich. 

Od sezonu 2015/16 klub piłkarski z Pałęki, za swój cel obierał jedynie rokroczne utrzymywanie się w IV lidze. Dziś ten cel nie został już osiągnięty.

Dzisiejszą porażkę wykorzystali piłkarze Sparty Kazimierzy Wielkiej pokonując u siebie AKS Busko i przeskakując sąsiadów z Pińczowa o jedno oczko w tabeli. Tym samym awansując na ostatnie, jeszcze premiowane pozostaniem w lidze miejsce 15-te.

Oprócz drużyny Nidy Pińczów, ligę okręgową powita w nowym sezonie jeszcze drugi spadkowicz – Łysica Bodzentyn. Ostatni klub – Lubrzanka Kajetanów znika całkowicie z piłkarskiej mapy Polski.

Tabela IV ligi na zakończenie sezonu 2021/2022

Poniższe zdjęcie, jak i wynik 1:6 odzwierciedla czasy jakie nadeszły nad pińczowskim klubem. Czy zostaną wyciągnięte wnioski z regresu klubu jaki ma miejsce w ostatnich latach ?

Fotorelację z meczu można zobaczyć na stronie Sportowe Ponidzie oraz na fanpagegu – Nidy Pinczów.

www.nida.pinczow.com