I Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej w Pińczowie – zaproszenie [wideo]

Zapowiedź

W kulturze już zawitała wiosna a wraz z nią rusza I Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej, którą patronatem honorowym objął Burmistrz Włodzimierz Badurak. To pierwsze tego typu wydarzenie w historii PSCK ma na celu pokazanie dorobku artystycznego, który powstaje w domowym zaciszu. W czasach pandemi tworzymy na potęgę, handmade przeżywa drugą młodość. Wyciągnijmy zatem nasze dzieła z szuflady i pokażmy je światu, podzielmy się swoimi pomysłami, zaczerpnijmy inspirację od innych. Dzieki Przeglądowi twórcy rękodzieła będą mogli poznać się i stworzyć nową artystyczną społeczność i zaprezentować szerszej publiczności.

Zapraszamy zatem do nadsyłania prac do 15 marca i odliczamy dni do uroczystej wystawy, która zwieńczy konkursowe zmagania a odbędzie się 26 marca w Galerii Belweder w PSCK.

Finałem przeglądu będzie uroczysta wystawa, podczas której wręczone zostaną dyplomy, statuetki i nagrody dla wyróżniających się twórców. To pierwszy taki przegląd organizowany w PSCK, ale liczymy, że na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych.

Pragniemy poprzez niego promować twórczość mieszkańców Pińczowa i okolic, pokazywać ich pasje i integrować w ten sposób środowisko wokół wspólnych działań.
Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania w linkach poniżej:

Regulamin przeglądu       Karta zgłoszenia