Kolejna udana akcja krwiodawstwa HDK „Straż Życia” nr 998

Busko-Zdrój Lokalnie

Jak kropla deszczu w upały jest ratunkiem dla spragnionej wody rośliny, tak kropla krwi bywa najlepszym ratunkiem dla potrzebującego jej pilnie bliźniego. Prawie każdy może podarować swoją karmazynową „kroplę życia” tym, którym jest bardzo pomocna. Dziś można to było uczynić  w Zespole Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku-Zdroju podczas akcji zorganizowanej przez druhów z OSP Mikułowice.

źródło infobusko.pl

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Straż Życia” nr 998 , wespół z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku-Zdroju  zorganizował i wzorowo przeprowadził dziś,  w Środę popielcową, 17 lutego, akcję honorowego krwiodawstwa.

– Mamy zimę, a mimo to kolejny raz nasz apel w mediach społecznościowych spotkał się z pozytywnym odbiorem licznych krwiodawców – mówi dla infobusko.pl druh Bartosz Lasia, jeden z organizatorów akcji, który ze swoim tatą, Wojciechem, trzy lata temu założył przy OSP Mikułowice  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Straż Życia” nr 998

źródło infobusko.pl