Krewcy Ponidzianie zapraszają po raz 28

Lokalnie

To będzie wyjątkowa akcja krwiodawstwa. Mikołaj, choinka, atrakcyjne prezenty i wspaniała atmosfera – wszystko to już za kilka dni – w piątek 11 grudnia 2020 roku. Z uwagi na obostrzenia, akcja tym razem odbędzie się w pińczowskiej hali widowiskowo – sportowej, a początek, jak zwykle o godz. 9.00.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie i współorganizatorzy: firma Regesta, jednostka OSP Skowronno Górne, Powiat Pińczowski i M Studio, postarali się, by uczestnicy 28. Akcji „Oddaj krew, podziel się życiem” na długo ją zapamiętali. Swoją „cegiełkę” do tego dzieła dołożyli pińczowscy przedsiębiorcy. Choinkę przekazali państwo Krzak, którzy już nie raz wsparli „krewkie” akcje, podobnie, jak hurtownia państwa Krawców. Na akcji pojawią się też „Zioła Ponidzia”, jak również bożonarodzeniowe ozdoby wykonane przez utalentowane mieszkanki gminy. Oczywiście, będą też upominki od organizatorów i Świętokrzyskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i specjalny prezent od pewnego pana Michała… voucher na przelot motolotnią nad Ponidziem. Nie zabraknie poczęstunku ze słynnym smalcem i słodkimi łakociami, a nad wszystkim czuwać będzie sympatyczny, brodaty jegomość zwany świętym Mikołajem. Czy on taki święty? Tego nie wie nikt, ale na pewno niezwykle wesoły, co szybko udziela się otoczeniu.

Zatem zapraszamy serdecznie, oczywiście w maseczkach. Będzie serdecznie i świątecznie, a co najważniejsze – będzie pięknie, bo krwiodawstwo jest piękne. Tego samego zdania jest stały bywalec akcji, policjant pińczowskiej KPP Aleksander Panek. „Dlaczego oddaję krew? Bo mogę to robić i wiem, że moje kilkanaście minut na tym fotelu może dla kogoś oznaczać życie. Pomaganie jest fajne. Wszystkich gorąco zachęcam” mówi pan Alek. My też jeszcze raz zapraszamy!

Joanna Strączek – Tygodnik Ponidzia