Otwarcie w Pińczowie XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego Ponidzie 2020 [wideo]

Pińczów Wydarzenia

W słoneczne popołudnie 26 lutego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Ponidzie 2020”, odbywającej się już od 20 lat, którą Muzeum Regionalne współorganizuje z Buskim Samorządowym Centrum Kultury, Galerią Zieloną, Biurem Wystaw Artystycznych i Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Mieszkańcy Pińczowa i okolicznych miejscowości zatrzymali piękno krajobrazu Ponidzia w obiektywie i nadesłali swoje prace na 24 Przegląd Fotograficzny pod hasłem „Wierzba w krajobrazie Ponidzia” organizowany w grudniu przez BSCK.

Najciekawsze fragmenty tej wystawy wybrano i zaprezentowano w pińczowskim Muzeum Regionalnym. Na wernisażu nie zabrakło Piotra Kalety kuratora wystawy i Bogdana Ptaka z Galerii „Zielona” i grono najbardziej aktywnych uczestników przeglądu: Wojciecha Bałabańskie, Maję Polańską, Annę Chwalik-Borowiec z córką Klaudią, Alicję Mazurek.

Spośród 150 prac wybrano 32 najbardziej reprezentatywne dla naszego regionu autorom trzech najlepszych prac przyznano nagrody Dyrektora Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Zwiedzający, oczywiście w reżimie sanitarnym, będą mogli podziwiać na żywo Ponidzie w obiektywie do końca marca. Wystawę będzie można odwiedzić także online, aby każdemu zapewnić bezpieczny dostęp. Tradycyjnie powstał także katalog z wystawy, który prezentuje najpiękniejsze ujęcia nadnidziańskiego krajobrazu, takie albumy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Zapraszamy do Muzeum!

tekst: Irmina Wołczyk
wideo i zdjęcia: Szymon Kuc | Piotr Młynek