Twórca marki 4F, kielczanin, Igor Klaja zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020

Lokalnie

Igor Klaja, założyciel firmy OTCF, będącej właścicielem między innymi marek 4F i Outhorn, został zwycięzcą 18. edycji prestiżowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Zdobył także nagrodę w kategorii Produkcja i Usługi. – informuje portal tvn24.pl

Tytuł EY Przedsiębiorca Roku 2020 otrzymał Igor Klaja, założyciel firmy OTCF, który został również zwycięzcą konkursu w kategorii Produkcja i Usługi. W kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność nagrodę otrzymał Dawid Zieliński – zarządzający firmą Columbus Energy, natomiast w kategorii Nowy Biznes – twórcy firmy Roger Publishing – Nicole Sochacki-Wójcicka i Jakub Wójcicki. W tym roku przyznano również pięć Nagród Specjalnych, którymi wyróżnieni zostali Ewa Chodakowska, Jacek Świderski, Krzysztof Folta i Michał Mikulski. Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową. Wyróżnienie to otrzymał Leszek Gierszewski – założyciel spółki DRUTEX. – informuje  na swojej @stronie organizator konkursu

 Tegoroczni laureaci polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku udowadniają, że polscy przedsiębiorcy potrafią nawet w warunkach pierwszej od 1989 r. recesji rozwijać swoje firmy. Wyprzedzają oni rynek, oferując unikalne produkty i usługi, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, ale kreują też nowe, skuteczne modele biznesowe. To prawdziwi liderzy, którzy potrafią przewodzić zespołom, budować więzi z pracownikami i jednoczyć ich we wspólnym celu, który na pierwszy rzut oka wydaje się nieosiągalny – mówi Jacek Kędzior, Partner Zarządzający EY Polska.
– Czas pandemii pokazał, jak bardzo istotne jest myślenie o przedsiębiorczości właśnie w takich kategoriach i jak istotna w tak trudnej do przewidzenia sytuacji jest postawa lidera. To od niej zależy nie tylko sytuacja przedsiębiorstwa, ale i wielu – często niezwiązanych z nim bezpośrednio ludzi. Z ogromną dumą będziemy przyglądać się i przede wszystkim kibicować polskiemu laureatowi podczas światowego finału konkursu EY Entrepreneur of the Year, który odbędzie się już w czerwcu – dodał Jacek Kędzior.

▓ Czym jest konkurs EY Przedsiębiorca Roku?

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna na tak dużą skalę międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm prywatnych.

W Polsce, od 2003 roku niezależne Jury nagradza przedsiębiorców wyróżniających się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi. Każdego roku zwycięzca reprezentuje Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo mierząc się z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów.

Dzięki wieloletniej tradycji EY Przedsiębiorca Roku to także silna społeczność dająca wszystkim kandydatom wyjątkową możliwość budowania relacji i rozwoju swojej firmy.

Igor Klaja,  zadebiutował na liście najbogatszych Polaków „Forbesa” w 2019 roku, ale wygląda na to, że będzie piął się w górę. Jego firma sprzedaje odzież sportową za kilkaset milionów zł rocznie i wykonuje wielki skok za granicę. Twórca marki 4F marzy o miliardowych obrotach i daleki jest od zadyszki – informował w 2019 r. w artykule „Igor Klaja zbudował silną markę pokonując Alpinusa i HiMountain” magazyn Forbes

○ grafika tytułowa: źródło: przedsiebiorcaroku.pl

www.infobusko.pl