Zaduszki Jazzowe – zapowiedź

Zapowiedź

Znamy już datę i artystów jacy wystąpią w tegorocznej – XVII edycji pińczowskich Zaduszek Jazzowych. Festiwal rozwija się o nowe wydarzenia towarzyszące a w tym roku zyskał także nowy wymiar promocyjny. Oprawę wizualną na potrzeby promocji Zaduszek Jazzowych, która wczoraj miała swoją internetową odsłonę, stworzył pińczowianin Mateusz Staniszew – twórca fotorealistycznych grafik Pińczowskiego Zespołu Zamkowego.

autor: Maria Mikołajewska 

Pragniemy, aby festiwal rozwijał się na różnych polach i urósł do rangi wiodącego wydarzenia kulturalnego w naszym regionie. Fenomenalni artyści, nowe konkursy angażujące wokół kultury i sztuki oraz lepsza promocja – dzięki temu pińczowski Festiwal zyskuje coraz to lepszy odbiór i staje się niekwestionowaną wizytówką kulturalnego Pińczowa.

Ważne jest także to, aby „oswajać jazz” lokalnie. Muzyka jazzowa dla wielu osób uchodzi za trudną, a my pragniemy pokazywać ją w nowych odsłonach, bardziej dostępnych dla odbiorcy. Takim działaniom służy realizowany przez nas projekt „Nowa Przestrzeń jazzu”. 2 koncerty z cyklu „jazz w przestrzeni”, rozmowy on-line z wybitnymi muzykami sceny jazzowej – które jeszcze przed nami oraz wizualizacje promujące nasz Festiwal – to właśnie sedno projektu. Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje – 2021”.

PSCK