Zostań Patronem

Radio TPI, jak się zapewne domyślacie, nazwę swą zawdzięcza skrótowi od słów: Twórcze Pasje Innowacje. Te trzy elementy dokładnie definiują działanie naszego radio:

  • Pasja do muzyki i chęć dzielenia się nią z innymi
  • Radość tworzenia wartościowych treści poprzez audycje na żywo,
    live’y z koncertów
  • Innowacyjne projekty muzyczne, które przybliżamy słuchaczom

Pomysłodawcami i założycielami Radio są Piotr Młynek i Sławomir Paradziej. Piotr czuwa nad całokształtem radiowych działań a więcej przeczytacie w zakładce redakcja, drugi z panów to właściciel Agencji Artystycznej @ART Sławomir Paradziej, która promuje początkujących artystów, ponadto animator kultury w sanatorium a w wolnych chwilach gitarzysta i kompozytor muzyki bluesowej. Do naszego teamu należy również Jan Wiśniewski, wszechstronny artysta z Lublina, prowadzący cykl audycji „Muzyka z dreszczem” oraz autor fantastycznych animacji na radiowym fanpage’u oraz Igor Kalbarczyk”Rockowa strefa Igora” . Pora na żeńską część redakcji którą tworzą Karolina „Panthera” Strzelczyk, Irmina Wołczyk, Monika Strojna, Jolka Rochowicz „Historia dla opornych” Kasia Kotnis „Twoje życzenie jest muzyką”Wiktoria Walewska i Dorota Kochalska „Poza gabinetem”. Pierwsza z nich to utalentowana krakowska poetka, organizatorka imprezy literackiej pod hasłem „Heraski”, również dziennikarka pracująca dla Telewizji Kraków, w radio prowadzi cykl audycji o tematyce life stylowej. Druga dziewczyna, Irmina, to zawodu nauczyciel zaangażowany w pracę z maluchami oraz terapeuta dzieci niepełnosprawnych, po godzinach adeptka programowania a w redakcji zajmuje się copywritingiem. Kolejna z pań, Monika to pracownik instytucji samorządowej, specjalizująca się w dotacjach unijnych, aktywna działaczka Krewkich Ponidzian a w radio autorka audycji „Muzyka przy lampce wina” Jolka Rochowicz historyk a raczej historyczka , Kasia Kotnis wrażliwiec o duszy renesansowej oraz Wiktoria i Dorota dwie damy które rozmawiają na trudne tematy. Poznaliście naszą redakcję, każdy odgrywa tu ważną rolę. Te zajęcia pochłaniają nasz czas wolny, ale wiemy że warto, bo dzięki temu radio rozwija się z każdym dniem. Naszą ekipę tworzą pasjonaci z różnych zakątków Polski, ale łączy nas silne przekonanie, że zbudujemy solidną i rozpoznawalną markę. Obecnie pracujemy wolontaryjnie a radio finansujemy z własnych środków. Poza projektem każdy z twórców pracuje zawodowo w innej branży, co też dodaje kolorytu naszemu radio.

Radio TPI niedawno obchodziło 4 urodziny i z tej okazji postanowiliśmy założyć mu Patronite . Pragniemy, aby Radio znalazło się w czołówce najbardziej znanych i lubianych rozgłośni internetowych w Polsce. Chcąc tego dokonać, niezbędne jest zaplecze finansowe, które umożliwi nam:

  • przygotowanie profesjonalnego studia,
  • zakup specjalistycznego sprzętu,
  • środki na comiesięczne utrzymanie rozgłośni,
  • promocję w mediach. A nade wszystko pozwoli nam twórcom całkowicie poświęcić się temu co kochamy najbardziej i dzielić się tym z Wami.

Wspierajcie Radio TPI https://patronite.pl/profil/497052/