Kolędujmy z Muzeum !

Wydarzenia

Przechadzając się dzisiejszego wieczoru po Mirowie, nie sposób było nie zauważyć niezwykłych dźwięków dobywających się z murów Klasztoru OO. Franciszkanów. Znajoma melodia i anielski śpiew  kolędy „Cicha noc” przywiodły ekipę naszego Radio do wnętrza. Szczęśliwym trafem usłyszeliśmy inaugurację noworocznego konkursu na najpiękniej zaśpiewaną kolędę. Jego pomysłodawcami i organizatorami są Muzeum Regionalne w Pińczowie i Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak. Spotkawszy Panią Dyrektor Muzeum Regionalnego Justynę Dziadek poruszyliśmy wszystkie konkursowe kwestie.

Otóż z powodu nieprzemijającej pandemii wokalne zmagania przeniosły się do Internetu. A reguły są nad wyraz proste. Są trzy kategorie wiekowe: dzieci do lat 12, młodzież od 13 do 18 roku życia i osoby dorosłe – od 18 roku życia. Jeśli chcesz pokazać światu swój talent i powalczyć o wspaniałe nagrody nagraj swoje wykonanie ulubionej kolędy lub pastorałki.

[ wywiad z Panią Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie Justyną Dziadek ]

Filmik opublikuj na swoim profilu na Facebooku lub fanpage’u Muzeum Regionalnego w Pińczowie i oznacz #kolędujmy z Muzeum lub # Muzeum Regionalne w Pińczowie .

Następnie wyślij zgłoszenie do 27 stycznia i poczekaj na ogłoszenie wyników, które nastąpi w niedzielę 31 stycznia o godzinie 12:00.
Zapraszamy do udziału!


#KolędujmyzMuzeum!

Irmina Wołczyk
Piotr Młynek