Milion złotych na rozwój Pińczowa

Pińczów

Tej wysokości promesa trafiła do naszych władz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
7 kwietnia minister Michał Cieślak odwiedził nasze miasto, prowadził rozmowy dotyczące lokalnych inwestycji z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierzem Badurakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Woźniakiem. Minister uroczyście wręczył Burmistrzowi czek na okrągły milion złotych. Środki skierowane z zamierzenia na rozwój samorządów, tym razem zostaną przeznaczone na modernizację trzyhektarowej targowicy miejskiej.

Minister, widząc w 2019 roku  sytuację naszych rolników i kupców, postawił zapewnić im odpowiednie warunki do handlu. Przedsięwzięcie obejmie utworzenie budynku administracyjno-socjalnego z przyłączem sieci wodno-kanalizacyjnej, CO i instalacją elektryczną. Będzie to siedziba biura, oferującego usługi wyszukiwania odbiorców płodów rolnych od rolników bez pośrednictwa. Pojawią się też sanitariaty dla osób odwiedzających giełdę. Gmina już rozpoczęła odwodnienie terenu targowiska a wykona je ze środków własnych w kwocie 400 tyś. złotych.

Śmiało możemy powiedzieć, iż nastąpił moment historyczny, gdyż setki rolników z naszego powiatu tworzący giełdę rolną, zyskają w pełni profesjonalne i funkcjonalne miejsce do sprzedawania swoich towarów. Warto wspomnieć, iż łącznie 6 mln złotych ze środków rządowych trafiło do Pińczowa. A to nie koniec, bo rząd planuje uruchomić jeszcze co najmniej dwie transze z RFIL.

materiał: Sławomir Paradziej,
tekst: Irmina Wołczyk