Muzeum zaprasza na „Poniedziałek ze starą fotografią” [wideo]

Lokalnie

Muzeum Regionalne rozpoczyna nowy cykl „Pińczów i okolice na starej fotografii” w ramach którego w mediach społecznościowych będzie prezentować unikalne fotografie dawnego Pińczowa.

krótki wywiad z Panią Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie Justyną Dziadek

Inspiracją do realizacji tego pomysłu był pan Krzysztof Polański z Kielc, właściciel bogatego archiwum starych fotografii przedstawiających Pińczów. To właśnie zdjęcie ze zbioru pana Krzysztofa zainaugurowało wirtualną wystawę, którą cegiełkę po cegiełce może tworzyć każdy z nas, kto posiada zdjęcie naszego miasta, jego okolic lub regionu Ponidzia z minionych lat.

Muzeum zachęca do pochwalenia się i podzielenia swoimi zbiorami. Można to zrobić poprzez wysłanie zdjęć na fanpage’a Muzeum Regionalnego oraz na maila: mrpinczow@wp.pl. Naprawdę warto to uczynić, gdyż  Muzeum wybierze najciekawsze egzemplarze i zaprezentuje je na wystawie. Zanim to nastąpi co poniedziałek będzie się ukazywało jedno zdjęcie w cyklu „Poniedziałek ze starą fotografią” . Zapraszamy do udziału w konkursie i śledzenia strony Muzeum Regionalnego w Pińczowie https://www.facebook.com/muzeumpinczow

Irmina Wołczyk