Rekordowy Finał WOSP w Pińczowie [wideo]

Lokalnie

W tym roku dołączyliśmy do zacnego grona organizatorów kolejnej edycji WOŚP.
29 Finał Orkiestry poświęcony był na cele laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tegoroczna impreza była wyjątkowa, bo z racji obostrzeń przeniesiona do Internetu, ale swoim rozmachem przerosła najśmielsze oczekiwania. Podczas licytacji padły rekordowe sumy: pióro Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego wylicytowano za bez mała 6000 zł, zaś ufundowana przez firmę Regesta replika ciągnika siodłowego „poszła” za 4250zł. Nie było gadżetu który sprzedano by za mniej niż 150zł.

Nasi zaprzyjaźnieni artyści tacy jak aktor Artur Barciś, wokalistka Patrycja Zarychta, muzyk Piotr Restecki oraz zespoły muzyczne Cheep Tabacoo, Pozytywnie Nakręceni, Dzieci PRLu, Funky Tank, Kapela Bożków stworzyli autorskie nagrania które umiliły gorący czas licytacji. Podczas finalnej licytacji, która odbywała się już
30 stycznia w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w Pińczowie a transmitowana była na żywo w naszych mediach i na fanpage’ach organizatorów rywalizacja wrzała, gdyż aukcję wzbogaciło mnóstwo fantastycznych gadżetów.

powtórka z sobotniego live 30.01.2021

Tym, którzy wygrali w licytacjach Wolna Grupa Motocyklowa pod przewodnictwem Rafała Czapli dostarczała gadżety na motocyklach, która w niedzielę w Pińczowie prowadziła mobilną zbiórkę na motorach zaopatrzonych w ogromne puszki.
W niedzielne południe grupa pińczowskich morsów zwących się „Zalewajkowe Świry” również kwestowała na rzecz orkiestry. Rafał Sobolewski, uczestnik, zdradził nam jak połączyć morsowanie z pomaganiem.

Tegoroczny finał WOŚP udowodnił, iż Pińczowianie, to ludzie o wielkim sercu i wrażliwości na los potrzebujących, co pokazała kwota zgromadzona podczas licytacji i do elektronicznej puszki. A w tym roku była ona rekordowa, bo udało się zebrać aż 18680 zł. Brawo My, to prawdziwy sukces, gdyż mimo pandemii potrafimy zjednoczyć siły w słusznej sprawie. Niech Wielka Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Irmina Wołczyk