Finał konkursu „Kolędujmy z Muzeum”

Wydarzenia

Niedziela 31 stycznia na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i widzów konkursu „Kolędujmy z Muzeum” zorganizowanego przez Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów. Właśnie tego dnia podczas wielkiego finału, który odbył się w Klasztorze OO. Franciszkanów ogłoszono zwycięzców a każdy z 28 uczestników za wykonanie i nadesłanie kolędy został sowicie wynagrodzony.

materiał z rozdania nagród

Wśród wykonawców przeważały dzieci wspierane przez rodziców a najmłodsza uczestniczka miała 3 latka, były też duety i grupy, pojawiły się nagrania nastolatków a najstarszy uczestnik liczył sobie 80 lat. Nie zabrakło oryginalnych wykonań kolędowych szlagierów, nie tylko śpiewem, ale i grą na instrumentach, pojawiły się też autorskie kolędy i pastorałki, słowem każde wykonanie było zwycięskie.

wywiad z Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie Justyną Dziadek

W rozmowie z panią dyrektor dr Justyną Dziadek, dowiedzieliśmy się, iż w związku z poluzowaniem obostrzeń Muzeum zostanie otwarte oczywiście w reżimie sanitarnym. A zapowiada się wyśmienicie, bowiem luty to otwarcie wystawy fotografii „Ponidzie 2020”, kwiecień to coroczne obchody Dni Chrześcijańsko-Żydowskich, planowany jest też turniej szachowy i bogatą wystawę czasową. Szczegóły wkrótce na stronie
i fanpage’u Muzeum Regionalnego.

Irmina Wołczyk
Piotr Młynek