Warsztaty upcyklingu, czyli kultura codzienności

Pińczów Zapowiedź

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na warsztaty eko-twórcze! To pierwsza inicjatywa w ramach projektu „Przystań kulTUry” dofinansowanego przez MKDiNS oraz zielonej inicjatywy Kultura dla Klimatu, do którego przystąpiło PSCK. 

Naszym celem jest wdrażanie rozwiązań i kształtowanie „kultury codzienności” opartej na ekologicznej zmianie i promowaniu ekologicznych postaw. Zmiany zaczynamy od siebie, a propozycja warsztatów upcyklingu – nadawania starym przedmiotom nowej wartości użytkowej, idealnie się w tę ideę wpisuje.

Warsztaty upcyklingu to nasza pierwsza inicjatywa w ramach misji #kulturacodzienności, na którą z przyjemnością pragniemy Was zaprosić. Już 21 maja zapraszamy do miejsca niezwykłego – Instytutu Dizajnu w Kielcach, gdzie zorganizowane zostaną specjalnie dla Was warsztaty upcyclingowe – szycia puf. Kolorowe, niepotrzebne już banery z naszych wydarzeń kulturalnych staną się materiałem do stworzenia wygodnych i praktycznych eko-puf. Ekologia i kreatywność w jednym! To także pierwsze działanie naszego projektu „Przystań kulTUry” realizowanego przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Dodatkowo zapewniamy transport.
Zapisy w sekretariacie PSCK tel. 41 357 24 24.

PSCK